Miło mi poinformować, że uczniowie z klasy 3b w składzie: Pola Mucha, Kamil Kłak, Szymon Borkowski, Borys Dziedzina i Jakub Łuczyszyn wzięli udział jako eksperci w grze miejskiej Obecni-Nieobecni.
Gra miała na celu przybliżenie Uczniom wrocławskich szkół ponadpodstawowych historii Żydów mieszkających przed II wojną światową w niemieckim  Breslau oraz odwiedzenie miejsc z nimi związanych. Finał gry odbył się natomiast na wrocławskim Rynku, gdzie mogliśmy zobaczyć specjalną wystawę przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
Grę zorganizowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (przy wsparciu Muzeum Historii Żydów Polskich- POLIN) oraz uczniowie i nauczyciele z: LO IX, LO IV, LO I i ZS nr 8.

Opiekunka grupy eksperckiej- Anita Musialska