W dniu 14 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość rozdania nagród w XXXII Kaliskim Konkursie Informatycznym. Z wielką przyjemnością informujemy, że Marcin, uczeń klasy III A zdobył I miejsce w tym Konkursie.

Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Więcej znajdziecie na stronie Konkursu

W niedzielę, 16.06.2024 r., w szkolnym łączniku Chór Angelus zafundował nam wspaniałą zabawę! Razem z Chórzystami mogliśmy wyśpiewać największe przeboje 2+1, Grechuty, Maleńczuka, Adele i wielu innych wspaniałych wykonawców. Wysłuchaliśmy „Pod Papugami” Niemena w interpretacji Pana Kazimierza. Nie zabrakło również tańców i słodkich przekąsek. Chórzystom i Pani dyrygent Barbarze Szarejko-Nestor życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku oraz oczywiście dalszych sukcesów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania :) Dziękujemy również Wszystkim, którzy przybyli na to wydarzenie :) i dobrze się bawili !

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

 

Dzień Dziecka w LO nr IX :)

31 maja 2024 r. z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany w naszej szkole dzień sportu. Uczniowie i nauczyciele mogli wziąć udział w różnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Nie zabrakło współzawodnictwa, uśmiechu, słońca i dobrej zabawy !

Konkurencje: balonówa – konkurencja zespołowa,  street - konkurs rzutów do kosza, tratwa z materacy – konkurencja zespołowa, tor przeszkód, przeciąganie liny, zbijak, wyciskanie sztangi– siłownia, gry planszowe i szachy, mecz matematyczny. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużą popularnością ?

Zapraszamy do fotorelacji

 

Debaty Młodzieżowe - My w przestrzeni miejskiej


W dniach 4-5 maja na Stadionie Olimpijskim odbyło święto młodzieży Wrocławia, które w tym roku przyjęło formę Debat Młodzieżowych- My w przestrzenie miejskiej. Spotkanie miało na celu umożliwienie aktywnym, zaangażowanym w działania obywatelskie uczniom zaprezentowanie swoich pomysłów, działań i poglądów. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście szkół ponadpodstawowych, w tym nasze Liceum.

4 maja  nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach w ramach Akademii Młodzieżowych Liderów organizowanych przez Biuro Strategii Miasta UM Wrocławia.
Celem tego spotkania była dyskusja o przygotowywanej strategii Wrocław 2050 , gdzie młodzież mogła zgłosić sugestie do pięciu obszarów:
1)    Kształtowanie miasta  przestrzennie zwartego i zrównoważonego.
2)    Tworzenie warunków do rozwoju konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki o znaczeniu międzynarodowym.
3)    Zapewnienie bezpieczeństwa i neutralności klimatycznej.
4)    Wzmacnianie inkluzywności i odpowiedzialności społecznej miasta i jego mieszkańców.
5)    Rozwijanie akademickiego, naukowego i kulturalnego charakteru Wrocławia.
W warsztatach wzięli udział Uczniowie klasy 1i: Maja, Szymon, Michał, Julia i Filip.

5 maja odbył się natomiast drugi dzień debat, przygotowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, którego celem było przygotowanie przez uczestników Manifestu Młodzieży My w przestrzeni miejskiej.
W wydarzeniu uczestniczyło 9 uczniów z naszej szkoły: Maja, Szymon, Michał, Julia, Filip, Maciej, Emilia, Wiktor i Hanna.

 

Napisali o nas na stronie miejskiej
Opiekunka grupy: Anita Musialska