A gdyby tak pomóc uczniom przygotować się do matury, a do tego zaoszczędzić czas i pieniądze? Na taki pomysł wpadli Michał, Piotr i Szymon - trzej uczniowie z naszej szkoły i jednocześnie współtwórcy projektu Mapa Wiedzy. Stworzyli narzędzie, które umożliwia błyskawiczny dostęp do wydarzeń edukacyjnych z całej Polski.

mapawiedzy.com to nowa platforma internetowa, która pomaga uczniom odnaleźć się w chaosie i szybko dotrzeć do informacji o najlepszych wydarzeniach edukacyjnych w Polsce. Już teraz można na niej znaleźć warsztaty, webinary, czy kursy powtórkowe do matury, organizowane w formie stacjonarnej lub zdalnej. Jest to nie lada gratka dla uczniów przygotowujących się do matury lub tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty na przyszłość.

Ich projekt to nie tylko platforma - prowadzą również kampanię edukacyjną w social media promującą skuteczne metody nauki, zarządzania czasem i radzenia sobie ze stresem. Ponadto tworzą liczne społeczności za pośrednictwem grup na platformach Facebook i Messenger, które aktywizują młodzież do dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem.

Młodzi stale rozwijają swoją inicjatywę o nowe problemy społeczne. Aktualnie prowadzą działania walczące z chaosem w internecie oraz ograniczonym dostępem do wydarzeń dla ludzi z mniejszych miejscowości. Mapa Wiedzy jest projektem skierowanym zarówno do uczniów szkół podstawowych, średnich, jak i również do studentów. W ciągu dwóch lat działalności projektu udało im się pomóc już prawie 10 tysiącom beneficjentów i ani trochę nie zamierzają zwalniać!
Aktualnie platforma Mapa Wiedzy dostępna jest pod adresem https://mapawiedzy.com.

Mapa Wiedzyzostała stworzona jako efekt działalności projektu biorącego udział w olimpiadzie “Zwolnieni z Teorii” - olimpiadzie, która zachęca młode umysły do rozwiązywania problemów społecznych współczesnego świata.

 

Ich social media oraz platforma:

Platforma: https://mapawiedzy.com

Facebook: https://facebook.com/mapa.wiedzy

Instagram:https://instagram.com/mapa.wiedzy

Tik Tok: https://tiktok.com/@mapa.wiedzy

LinkedIn: https://linkedin.com/company/mapa-wiedzy-pl