07 kwietnia 2022 uczniowe naszej szkoły uczestniczyli w Konferencji, której tematem był "Europejski Rok Młodzieży 2022".

Organizatorzy przygotowali cykl warsztatów prowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk Społecznych UWr,  Uniwersytetu Ekonomicznego i przedstawicieli NGO'sów. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie edukacji europejskiej. Poszczególne grupy pracowały nad tematami dotyczącymi życia w UE, m. in. zdrowiem, zatrudnieniem, praworządnością, migracjami i edukacją. Na koniec spotkania wszystkie szkoły we wspólnej debacie zaprezentowały rezultaty swojej pracy. Szkolenie zostało przygotowane profesjonalnie, a liczna grupa młodzieży zdobyła nowe kompetencje i szeroką wiedzę na temat możliwości oddziaływania młodych Europejczyków na sprawy Europy i UE. Mają nadzieję, że Biuro Przedstawicielstwa PE i KE w niedługim czasie zorganizuje podobne wydarzenie.