grupa teatralna "Divad LO IX" wystąpiła w Opolu
przez A.Chruścielska

12 grudnia grupa teatralna złożona z uczniów klasy 3F "Divad LO IX" wystąpiła w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Zaprezentowaliśmy tam przygotowany przez nas spektakl w języku czeskim. W tym roku była to adaptacja romantycznych ballad Karla Jaromíra Erbena "Vodník" i "Zlatý Kolovrat". Po spektaklu młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach językowych poprowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Opolskiego. Całe wydarzenie odbyło się w ramach Dnia Czeskiego na Uniwersytecie Opolskim.

zobacz relację mediów uniwersyteckich

Loteria charytatywna - zaproszenie
przez K.Milewicz

Już w ten wtorek, 11 grudnia, odbędzie się w naszej szkole wielka loteria charytatywna. Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie. Czekają na Was wyjątkowe fanty, m.in. płyty Dawida Podsiadło i Taco Hemingway'a z autografami, bilety do teatru, naturalne kosmetyki oraz sprzęt sportowy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz pani Ewy i jej synów.

WOŚP - Ogłoszenie

W dniu dzisiejszym (wtorek 11 XII) sztab czynny od 15.30 do 16.30 wyłącznie dla osób, które otrzymały Oświadczenie Wolontariusza.
Grażyna Kusiak

DNI ŻYCZLIWOŚCI 2018 - PODSUMOWANIE
przez Biblioteka

Dni Życzliwości zorganizowane w naszej szkole okazały się ogromnym sukcesem! Na Festiwalu Kulinarnym było ok. 60 potraw, na Kiermaszu Książki od Serca ponad 500 darów i ok. 30 zakładek ręcznie zdobionych, powstały specjalne utwory muzyczne wykonywane przez szkolny zespół Raperów,  a do tego zaangażowanie, chęć współpracy i uśmiech nas wszystkich zaowocował kwotą, którą z dumą możemy przekazać dla potrzebującej Wiktorii. Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie dyrekcji, uczniom i rodzicom, nauczycielom i bibliotekarkom, i każdemu kto w jakikolwiek sposób wspierał tę akcję.