Miło nam poinformować, że w dniach 29-31 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Kongres Młodzieży Wrocławia, w którym brali udział Uczniowie z klasy 3H w składzie:
Sabina Rusiecka, Marysia Szymańska, Olga Suszko, Agata Sochor, Sofija Głuch, Maciej Krupiński i Tomasz Dobrowolski.
Wydarzenie to było uhonorowaniem naszej kilku miesięcznej pracy w ramach spotkań odbywających się we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, gdzie: dyskutowaliśmy na ważne tematy związane z przyszłością naszego miasta (Fora Dyskusyjne Młodzieży Wrocławia), tworzyliśmy grę miejską w ramach projektu "Cyfryzacja", przybliżającą nam działanie naszego miasta za 20-30 lat oraz uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach prowadzonych przez firmę 4CF, wykonującą na co dzień prognozy strategiczne i „przewodniki po przyszłości”.
Dzięki temu projektowi nasi Uczniowie zdobyli wiele cennych kompetencji, ale co warto podkreślić jesteśmy jednymi z 12 wrocławskich szkół ponadpodstawowych, które zapoczątkowały, stworzyły i poprowadziły: I Kongres Młodzieży Wrocławia. Z czego jesteśmy szczególnie dumni!
Opiekun grupy: Anita Musialska