Droga Społeczności LO IX!

Kiedy wydawało się, że po pandemii musi być już tylko lepiej, nadszedł rok 2022, a wraz z nim wojna u naszych sąsiadów. Wszyscy doświadczamy jej skutków, pomagamy, jak możemy, ale mierzymy się też z rekordową inflacją. Dlatego w tym roku wahaliśmy się, czy powinniśmy przystąpić do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Jednakże fakt, że potrzebujących jest jeszcze więcej niż do tej pory, okazał się decydujący. Zwracamy się więc do Was z prośbą o przyłączenie się do akcji, abyśmy wspólnie – jako społeczność LO IX - pomogli pewnej pięknej rodzinie.

Nasza rodzina to Pani Sandra (lat 42), Pan Tomasz (lat 52), chorująca na autyzm Ania (lat 14) oraz maluchy: Rafał (lat 6) i Marcin (2 lata). Przez ostatnie lata Pan Tomasz był jedynym żywicielem rodziny, Pani Sandra zajmowała się dziećmi, żyli skromnie, ale podstawowe potrzeby mieli zapewnione. Jednakże u Pana Tomasza wykryto nowotwór, a trwająca od jakiegoś czasu terapia niestety nie przynosi spodziewanych efektów. Obecnie przebywa on na zwolnieniu, przez chorobę nie może się samodzielnie poruszać, jeździ na wózku inwalidzkim, choć i tak głównie leży w łóżku, gdyż bardzo cierpi z powodu bólu. Pani Sandra sprawuje więc opiekę nad dziećmi i mężem samodzielnie 24 godziny na dobę i jest bardzo wyczerpana fizycznie i psychicznie. Dodatkowym zmartwieniem jest dla nich sytuacja finansowa i mieszkaniowa. Panu Tomaszowi po nowym roku kończy się umowa o pracę, a ZUS odmówił wypłacania świadczenia, o które się starali. Obecnie rodzina ubiega się jeszcze o uzyskanie renty i utrzymuje się z zasiłku chorobowego, który zaraz się skończy oraz pomocy z MOPS (łącznie 4374 zł). Po odliczeniu kosztów leczenia, przedszkola oraz mieszkania (razem 2510 zł), rodzinie zostaje 373 zł na jednego członka rodziny. Jest to kwota za którą bardzo trudno wyżywić rodzinę, nie mówiąc o zaspokojeniu potrzeb rosnących i rozwijających się dzieci.

Rodzina bardzo by chciała urządzić pokój dzienny. Otóż dzieci są bardzo aktywne i lubią spędzać czas w ruchu, wszyscy zawsze lubili wspólne spacery. Jednakże odkąd Pan Tomasz nie porusza się samodzielnie, przestał on wychodzić z domu. Powód jest prosty, żona nie ma siły, aby go wynieść na zewnątrz. Ale nie załamują się i nadal starają się cieszyć wspólnym czasem. Zamienili więc wspólne wyjścia na to, co mogą robić w domu, np. oglądają wspólnie filmy przyrodnicze. Problem w tym, że nie mają własnych mebli. Obecnie w pokoju dziennym znajduje się kilka pożyczonych sprzętów, ale wkrótce będą musieli je zwrócić i zostanie im pusty pokój. Marzą o tym, aby ta ich wspólna przestrzeń była piękna i przytulna.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY:
1) KOMPLET MEBLI (szafa, regał, komoda)
Rodzina była w trakcie urządzania mieszkania, w mieszkaniu pojawiły się pluskwy. Trzeba było wszystko wyrzucić. Brakuje im też stołu z krzesłami (rodzina prosi o krzesła plastikowe).

2) ŻYWNOŚĆ
Rodzina dużo wydaje na jedzenie , kupienie żywności znacząco odciąży ich budżet.
- herbata,
- ryż, kasza, mąka, makaron,
- olej,
- dżem, kakao, płatki kukurydziane,
- mleko UHT.

3) MATERAC DO ŁÓŻECZKA DZIECIĘCEGO 160x80 cm
Rodzina posiada stelaż, jednak nie mają materaca dla dziecka. Aktualnie Marcinek musi spać z rodzicami. Jednak niedługo Pan Tomasz rozpocznie chemioterapię i, z uwagi na bezpieczeństwo, maluch będzie musiał przenieść się do swojego łóżeczka.

Rodzina potrzebuje też oczywiście kosmetyków, środków czystości, proszku do prania oraz mokrych chusteczek i pieluch Pampers Pants rozmiar 4 dla Marcina.

MARZENIA ŚWIĄTECZNE RODZINY:
Pani Sandra - Łańcuszek zwykły lub posrebrzany.
Pan Tomasz - Perfumy lub kosmetyki do golenia.
Ania - Figurka kucyk Pony.
Rafał - Samochód zabawka.
Marcin - Samochód zabawka.

Tej dzielnej, wspaniałej rodzinie trzeba pomóc i dlaczego my nie mielibyśmy tego zrobić? Społeczność Dziewiątki przecież nie raz udowadniała, że ma wielkie serce smiley
A zatem zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie rzeczowe i finansowe. Wszystkie dary można przynosić na portiernię lub bezpośrednio do sali 7a. Bardzo prosimy też o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców:
Rada Rodziców przy ZSO nr 3 Wrocław ul. ks. Piotra Skargi 31

(koniecznie z dopiskiem) SZLACHETNA PACZKA

Kochani, nie jesteśmy w stanie dać tej rodzinie tego, co najważniejsze – zdrowia. Ale możemy sprawić, że przez wiele tygodni nie będą się musieli martwić rzeczami przyziemnymi. Jest nas tak wielu, więc dając od siebie drobną cegiełkę, możemy wspólnie dokonać czegoś pięknego. Umeblujmy im pokój, zróbmy zakupy, sprawmy, aby nadchodzące Święta były piękne i niosły ze sobą nadzieję! Szczerze wierzymy, że wspólnie nam się to uda smileyheart

z poważaniem
Zespół Szlachetnej Paczki

Więcej informacji na temat wybranej przez nas rodziny w poniższym linku: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/96046/2370