Ipsum

Kochani, to już! smiley Zgromadziliśmy pokaźną ilość prezentów, które przeziemy jutro do magazynu fundacji. Stamtąd trafią one bezpośrednio do naszej Rodziny smiley Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, jesteście NAJWSPANIALSI NA ŚWIECIE!!

PO "WEEKENDZIE CUDÓW"

Kochani,
po raz kolejny udało nam się dokonać czegoś wspaniałego. A wszystko dzięki temu, że wiele osób współdziałało ze sobą, pragnąc poprawić warunki życia dzielnej Mamy i jej czwórki dzieci.

Bardzo bym chciała podziękować wszystkim Darczyńcom, a jednocześnie opowiedzieć Wam, na czym polegała nasza pomoc :) To zaczynamy…

Pewien Rodzic, od razu po przeczytaniu ogłoszenia o akcji, zgłosił chęć zakupu wersalki dla starszych chłopców. Rodzic ten spotkał się z Panią Mileną na wspólnych zakupach i ostatecznie (po decyzji Pani Mileny) kupił dwa tapczany, dzięki czemu teraz każdy z chłopców ma swoje własne łóżko.

Równie szybko okazało, że możemy przekazać Rodzinie komputer, bo pewien 14-latek o złotym serduszku postanowił, że podzieli się swoim sprzętem. Kolejny darczyńca dorzucił monitor, nasz informatyk sprawdził i skonfigurował komputer i teraz mamy pewność, że najbliższe nauczanie zdalne będzie już dla tej Rodziny dużo łatwiejsze.

Również gdy pojawiła się informacja, że Rodzinie właśnie zepsuła się kuchenka mikrofalowa, zgłosiła się osoba, która kupiła nową. Takie zaangażowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, a to był dopiero początek :)

Kilka klas postanowiło stworzyć spersonalizowane paczki dla konkretnych członków Rodziny. Każda taka paczka oznaczała od 2 do 5 wielkich kartonów pełnych dobra. I tak, klasy 2D i 3C3 wraz z Wychowawczyniami i Rodzicami przygotowali piękne prezenty dla 8-letniej Kasi: ubranka potrzebne na teraz, jak i trochę większe, mięciutkie podusie, kocyk, książki, zeszyty, mnóstwo artykułów szkolnych, srebrne kolczyki i wymarzoną lalkę-bobasa.

Klasa 3D3, 2F, 3F4 i grupa uczniów z 3H, wraz z Wychowawczyniami i Rodzicami przygotowały paczkę dla 2-letniego Stasia. Znalazły się w niej ubranka, mnóstwo zabawek, książeczki, kosmetyki dla maluszka, sporo pieluch oraz wymarzone resoraki i genialny wielki pluszak Chase (kto zna PSI PATROl, ten zrozumie). Ponieważ dwóm klasom po zrobieniu zakupów zostały jeszcze pieniądze, kupiły one kartę prezentową do Reserved dla Rodziny na 300 zł.

Klasa 3C4 z Wychowawczynią i grupa uczniów z klasy 1H wzięła pod opiekę Panią Milenę. Otrzymała ona sporo ubrań, w tym kurtkę zimową, ale nasi wspaniali Uczniowie i ich Rodzice kupili również dużo kosmetyków i chemii domowej dla całej rodziny. Chciałam podkreślić, że aby to wszystko spakować potrzebnych było 7 wielkich kartonów :)))

Starsi chłopcy zostali zaopiekowani przez klasę 3S, która poczuła do nich dużo sympatii ze względu na wspólną pasję - sport. Wychowawczyni sprawnie skoordynowała akcję i w rezultacie chłopcy otrzymali ubrania, wymarzone korki i odzież termoaktywną, a także gadżety przekazane przez WKS Śląsk :)

Natomiast klasa 2B wraz z Wychowawczynią przygotowała ogólną paczkę, w której znalazły się dary dla różnych członków Rodziny. Tak, aby nikt nie został pominięty.

Ponadto, wielu darczyńców - Uczniów, Rodziców i Nauczycieli przez cały miesiąc przynosiło do szkoły żywność długoterminową, kosmetyki, pieluchy i ubrania dla całej Rodziny. Jestem Wam za to wprost niewymownie wdzięczna :)))
[Również za pomoc w pakowaniu i przenoszeniu tych wszystkich paczek.]

A jeśli myślicie, że to już koniec opowieści to… jesteście w błędzie!

Otóż, na konto Rady Rodziców wpłynęło 6 tysięcy złotych (!!), za które kupiliśmy:
- ekonomiczny grzejnik olejowy firmy Klarstein (dotrze do Rodziny po weekendzie)
- potrzebny duży chlebak i ładne akcesoria do kuchni
- kartę podarunkową do Biedronki (supermarket najbliższy miejscu zamieszkania Rodziny) na kwotę 3.500 zł
- kartę podarunkową do Decathlona na 700 zł.

I, co najważniejsze, spłaciliśmy zadłużenie Rodziny w Tauronie na 1000 zł. Groziło im odcięcie prądu, a teraz mogą już spać spokojnie. Gdy przekazałam wczoraj tę wiadomość Pani Milenie, popłakała się z ulgi. Dodam po cichu, że wiem, iż będę mogła nawet dokonać nadpłaty, bo m.in. klasa 3G3 zadeklarowała dokonanie przelewu.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, dziękuję Wam z całego serca za Wasze zaangażowanie. Misja wykonana! Przewieźliśmy dziś wszystkie paczki i możemy wszyscy uśmiechnąć się do siebie z poczuciem, że komuś choć przez chwilę będzie żyło się lżej.

Z wyrazami największego szacunku
Karolina Milewicz