20 listopada czterech uczniów z naszej szkoły: Hania Szpil z klasy 2C, Marta Borkowska z klasy 3C, Kamil Kłak z klasy 3B i Maria Szymańska z klasy 4H, wzięło udział w seminarium eksperckim z  warsztatami dla młodzieży „ Sztuczna inteligencja dla rozwoju miast i obszarów metropolitalnych- perspektywa młodzieży”.
Był to kolejny już projekt Biura Strategii Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia realizowany we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w którym uczestniczyli nasi uczniowie.  W ten sposób po raz trzeci włączyliśmy się w prace nad nową strategią miasta Wrocławia i dyskusję o jego przyszłości.
W wydarzeniu, oprócz młodzieży z wrocławskich szkół średnich, wzięli również udział: studenci i wykładowcy wrocławskiego oddziału Coventry University, wykładowcy Politechniki Wrocławskiej, przedstawiciele firm PwC oraz Infermedica, pracownicy Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
Podczas Seminarium zgłębiliśmy wiedzę na temat:
1) czym jest technologia sztucznej inteligencji,
2) jakie są przykłady zastosowania sztucznej inteligencji w otaczającym nas świecie,
3) na jakie kompetencje będzie zapotrzebowanie w odpowiedzi na trendy i wyzwania przyszłości.
Istotnym elementem seminarium były także warsztaty, podczas których uczestnicy zastanawiali się nad pytaniem: Na ile technologia sztucznej inteligencji może być wsparciem dla Wrocławia lub innych miast w 2050 r.?

Było to bardzo ciekawe wydarzenie wymagające od naszych uczniów kreatywności, logicznego myślenia, ale przede wszystkim uczyliśmy się rozwijać kompetencje miękkie!
Opiekunka grupy: Anita Musialska