Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy Państwu nasze dotychczasowe działania na rzecz pomocy Ukrainie.

W piątek, 25 lutego, zwróciliśmy się do Państwa z apelem o zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy. Państwa reakcja była natychmiastowa i już we wtorek, 1 marca, odjechały od nas dwa transporty wypełnione między innymi żywnością, kosmetykami, środkami higienicznymi i produktami dla niemowląt. W segregowaniu i pakowaniu darów brali udział uczniowie wielu klas.

Wraz z kolejnymi informacjami o najpilniejszych potrzebach, uczniowie niemal wszystkich klas rozdzielili między sobą produkty, które postanowili zbierać. Znalazły się wśród nich również leki i środki medyczne, które to przekażemy jutro (9 marca) Fundacji ERMED. Stamtąd trafią one bezpośrednio do Ukrainy.

W piątek, 4 marca, klasa 3D4 zorganizowała kiermasz PIZZA DLA UKRAINY, dzięki któremu zebrała 932 zł. Ta kwota zostanie przekazana organizacji kupującej leki i środki medyczne dla obywateli pozostających w Ukrainie.

W najbliższy piątek, 11 marca, odbędzie się kolejny kiermasz, organizowany przez grupę uczniów z klasy 3D3 przy współpracy z Samorządem Uczniowskim. Tym razem zebrane środki przekażemy do Świetlicy Ukraińskiej, która prowadzi akcję JEDZ PIEROGI, POMÓŻ UKRAINIE.

Kolejne kiermasze już są w przygotowaniu. Jesteśmy wszyscy nastawieni na pomoc długoterminową.

Jednocześnie zapraszamy do kontaktu wszystkie Rodziny, ktore goszczą u siebie obywateli Ukrainy. Postaramy się pomóc materialnie na tyle, na ile będziemy mogli.

Zachęcamy też do dalszego przynoszenia darów, zwłaszcza żywności suchej (mąka, ryże, kasze, oleje, makarony, konserwy, mleko), żywności dla niemowląt (kaszki, mleko modyfikowane, również mleko dla alergików, słoiczki), kosmetyków (pasty do zębów, szczoteczki, żele do kąpieli, szampony), kosmetyków dla dzieci i niemowląt (pasty do zębów, szczoteczki dla maluszków, płyny do kąpieli, kremy i balsamy, kremy na odparzenia, szampony, zwłaszcza środki dla malutkich alergików), pieluch w różnych rozmiarach, podpasek, środków do prania, bielizny, ręczników, ale także baterii, powerbanków, latarek, leków i środków medycznych, które nadal będziemy przekazywać na transport do Ukrainy.

Drodzy, ta wojna przeraziła nas wszystkich, w napięciu śledzimy informacje z frontu. Czujemy się bezsilni, wiec chcemy działać. Dotyczy to nie tylko nas - Nauczycieli i Rodziców. Nasi Uczniowie zdają właśnie egzamin z człowieczeństwa i empatii. I zdają go przepięknie! Szczególnie chcemy podkreślić Ich ogromne zaangażowanie, kreatywność i chęć działania. To wspaniałe, bo tyle jesteśmy warci, ile dajemy z siebie innym. A Wy, Kochani, dajecie z siebie to, co najpiękniejsze - serce. Za to Wam bardzo dziękujemy heart

Razem możemy więcej! Solidarni z Ukrainą!