Konkurs wiedzy o wymiarze sprawiedliwości

przez B. Pyrzyńska

W imieniu Zarządu Oddziału we Wrocławiu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” serdecznie zapraszam do udziału w konkursie wiedzy o wymiarze sprawiedliwości w Polsce dla uczniów wrocławskich szkół średnich, który odbędzie się pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu w dniu 23 maja 2018 r. o godzinie 9.00 w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu Sala im. Filipowicza (III piętro).

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym (edukacja prawna społeczeństwa). Tematyka konkursu obejmuje podstawowe informacje o ustroju ww. sądów oraz statusie sędziów w Polsce (Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawa o Sądzie Najwyższym, Konstytucja – w zakresie władzy sądowniczej).

Konkurs składa się z dwóch części: testu pisemnego, obejmującego 20 pytań, który wyłoni 5 uczestników ustnego finału.

Dla zdobywców 1, 2 i 3 miejsca przewidzieliśmy nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Istnieje również szansa, że laureaci będą mieli możliwość udziału w audycji radiowej.

Zainteresowanych uczniów proszę o kontakt.

B. Pyrzyńska