!Szlachetna paczka!

!SZLACHETNA PACZKA!

SZANOWNI PAŃSTWO!

Dnia 20.11.2017 r. wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”prowadzonej przez stowarzyszenia WIOSNA. Pani Agnieszka (34 l.) wraz z Panem Danielem (40 l.) wychowują dwóch synów - Mateusza (3 l.) i Krystiana (1 mies.). Pani Agnieszka uciekła ze starszym synem od byłego partnera, który miał problemy alkoholowe. Na szczęście w niedługim czasie poznała pana Daniela, a powstałe między nimi uczucie pomogło stworzyć nową rodzinę. Obecnie mieszkają w ośrodku dla bezdomnych. Cała rodzina dzieli jeden pokój.

Pan Daniel zmaga się z epilepsją i skutkami poudarowymi. Dotychczas choroba uniemożliwiała utrzymanie się na jednym stanowisku dłużej niż 2 miesiące. Obecny miesięczny dochód na jednego członka rodziny - po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia (1170zł) - wynosi teraz 350 zł. Pan Daniel pomimo trudności wynikających z choroby nieustannie walczy o zapewnienie bezpieczeństwa finansowego dla swoich synów. Ma duże poczucie obowiązku względem rodziny - chce się nimi odpowiednio zaopiekować. Obecna praca magazyniera sprawia mu dużo radości. Pani Agnieszka jest bardzo dumna ze swojego uśmiechniętego przedszkolaka Mateusza i spokojnego maluszka Krystiana.

Potrzeby naszej rodziny:

·         środki czystości : Artykuły niemowlęce (są bardzo kosztowne, a też zużywane bardzo szybko) Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczki do zębów

·         Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: Herbata, Kasza, Cukier, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

·         Produkty dla niemowląt: Bebiko 1 (jedno opakowanie starcza na 2 dni)

·         Artykuły dziecięce: pieluszki (2 i 3), szampon do włosów, chusteczki nawilżane, oliwka, krem przeciw odparzeniom

·         Inne: chusteczki nawilżane i zwykłe (dla Mateusza - potrzebne do przedszkola)

·         Odzież : Pani Agnieszka potrzebuje zimową kurtkę w rozmiarze M/L oraz kozaki w rozmiarze 40/41, Krystian potrzebuje zimowy kombinezon dziecięcy  dla niemowlaków natomiast Mateusz potrzebuje zimowe kozaki w rozmiarze 28.

·         Pomoce szkolne: Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

·         Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Inne: (Kołdra i pościel dla Mateusza)

Brakujące sprzęty: fotel dla Mateusza (rozkładany, z funkcją spania- Obecna dwuosobowa stara kanapa, na której śpi Mateusz, należy do ośrodka i zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju, w którym żyje cała rodzina.), ewentualnie blender, który ułatwiłby przygotowanie jedzenia dla maluchów,

·         Specjalne upominki: Mateusz - samochód z motywem straży pożarnej

Agnieszka - kosmetyki

Daniel – kosmetyki

!!!WSZYSTKIE PRZEDMIOTY NALEŻY PRZYNOSIĆ NA PRZERWACH W PONIEDZIAŁEK (27.11) ORAZ WTOREK (28.11) NA KORYTARZ KOŁO GABINETU WICEDYREKTORÓW!!!

!W CZASIE ZEBRANIA DLA RODZICÓW (29.11.2017) ZBIERANE BĘDĄ DATKI DO PUSZEK!

W razie jakichkolwiek pytań należy zgłosić się

do pani profesor Albiny Rosłanowskiej bądź Klaudii Kędzierskiej- uczennicy klasy IE.