Uwaga, Uwaga !!!!

ROK 2024 – ROKIEM JUBILEUSZÓW !

Szanowni Państwo rozpoczął się rok 2024, radosny ROK, rok trzech, a nawet czterech jubileuszów ?!

Ale zacznijmy od początku:

• Dnia 1 września 1954 r. decyzją Ministra Oświaty, Szkołę Podstawową nr 51  przekształcono w Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. 1.09.1954 r. w Liceum utworzono dwie klasy pierwsze, do których przyjęto 81 uczniów. W 2024 roku Liceum Ogólnokształcące nr IX będzie obchodziło jubileusz 70-lecia.

• 6 maja 1984 roku w Parku Juliusza Słowackiego, nieopodal Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego stanął, zaprojektowany przez Andrzeja Łętowskiego, pomnik Juliusza Słowackiego - patrona LO nr IX. W tym roku obchodzić będziemy 40 rocznicę tego wydarzenia.

• 6 maja 1999 roku absolwenci i sympatycy powołali Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego nr IX im. Juliusza Słowackiego.  Już 25 lat Stowarzyszenie wspiera działalność edukacyjną, kulturalną i społeczną naszego Liceum. Od 2005 roku przyznaje Nagrodę „Złota Dziewiątka” za działalność społeczną. Dzięki staraniom Zarządu w 2009 roku Stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. W tym roku Stowarzyszenie obchodzi 25-lecie

• Dnia 1 września 2003 roku w murach naszej Szkoły przywitaliśmy pierwszy rocznik uczniów Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi, w tym właśnie roku rozpoczęła w naszej szkole działalność sekcja dwujęzyczna, która obchodzi 20-lecie. Uroczystości trochę się przesunęły i świętować będziemy w LUTYM 2024 roku.

I to już wszystkie tegoroczne JUBILEUSZE !

Bądźcie z nami w tym czasie ! Czekamy na Was !

Poniżej mała garstka wspomnień ...

łącznik 3
szkoła2