TYDZIEŃ WIELOKULTUROWOŚCI - EDUKACJA FILMOWA

TEMAT PRZEWODNI PROJEKTU: EDUKACJA FILMOWA

Poniedziałek 05.06.2017

nauczyciel koordynujący:p. Anna Matkowska

1. Andrzej Korpacki z kl. 2Ag – „Historia filmu”.
2. Anna Polańska z kl. 2Ag i Natalia Suchecka z kl. 2 Bg - „Hollywood – wczesna historia i rozwój”.

Wtorek 06.06.2017

nauczyciel koordynujący:p. Anna Chruścielska

1. Weronika Sopart i Natalia Rewig z kl. 1F - „Czeskie seriale”.
2. Aleksandra Bodzioch i Kasia Postlethwaite z kl. 1F - „Międzynarodowy Festiwal Filmowy Karlovy Vary”.

nauczyciel koordynujący:p. Ewa Sozańska

Oliwia Józefowiak i Weronika Sopart z kl. 1F - prezentacja wieloaspektowa: „Hollywood, Polacy w Hollywood, seriale, muzyka filmowa, wybitni reżyserzy i aktorzy, laureaci Oskarów”.

nauczyciel koordynujący:p. Anna Matkowska

Gość specjalny – stypendysta Fulbrighta Matthew Koval z USA przedstawi prezentację multimedialną o „Amerykańskim przemyśle filmowym”.

Program Fulbrighta – program międzynarodowej wymiany naukowej założony z inspiracji senatora USA Jamesa Williama Fulbrighta w 1946 roku. Jego głównym celem jest zwiększanie wzajemnego zrozumienia między obywatelami Stanów Zjednoczonych a obywatelami innych krajów. W Polsce program funkcjonuje od 1959 r.

Izabela Benesevich i Lili Bieniasz z kl. 2I - „Animacje fimowe”.

Środa 07.06.2017

nauczyciel koordynujący:p. Anna Matkowska

Aleksandra Brucko-Stempkowska i Laura Hatys z kl. 2E - „Brytyjski przemysł filmowy”.

Czwartek 08.06.2017

nauczyciel koordynujący:p.Wioletta Duda-Radicchio

1. Klaudia Grabelska z kl. 1H - „Najwybitniejsi włoscy aktorzy”.
2. Wiktoria Lorena z kl. 1H - „Włoscy mistrzowie reżyserii”.
3. Marcela Hunderuck z kl. 1H - „Najsłynniejsze i najbardziej prestiżowe włoskie festiwale filmowe”.
4. Aleksandra Brej z kl. 1H - „Włosi w Hollywood”.

nauczyciel koordynujący:p. Renata Madeiska

Aleksander Pitra-Di Carlo z kl. 1H - „Filmoteka PRLu – bareizm”.

nauczyciel koordynujący:p. Marzena Maćkała

Aleksander Pakulski z kl. 2F - projekcja filmu „Na czym polega wyjątkowość filmów Quentina Tarantino?”

nauczyciel koordynujący:p. Mariola Kwiatkowska

Wiktoria Tatarzycka z kl. 1A - „Polskie kino na świecie”.

nauczyciel koordynujący:p. Barbara Poparda

Zuzanna Miszkurka i Katarzyna Pluskota z kl. 2Bg - „Aktorzy, którzy zostali reżyserami”.

Piątek 09.06.2017

nauczyciel koordynujący:p. Anna Matkowska

1. Wiktoria Chruma, Amelia Droszczak i Aleksandra Hutyrczak z kl. 2Bg – „Gatunki filmowe”.
2. Noelia Urban z kl. 2 Bg i Kalina Zych z kl. 2Ag - „Najsłynniejsze i najbardziej prestiżowe festiwale filmowe na świecie.”

3. Katarzyna Chęć z kl. 2I - „Najlepsze ścieżki dźwiękowe”.

nauczyciel koordynujący:p. Małgorzata Wielomek-Maksymiuk

Aleksander Pakulski z kl. 2F - projekcja filmu - „Kino francuskie na tle innych kinematografii światowych ze szczególnym uwzględnieniem kina amerykańskiego”.

nauczyciel koordynujący:p. Marzena Maćkała

Hanna Ołbińska z kl. 2F - „Najsłynniejszy konflikt aktorski w złotej erze Hollywood: Bette Davies and Joan Crawford”.

nauczyciel koordynujący:p. Małgorzata Srebniak

Natalia Kowcz z kl. 2E od wielu lat należy do Wrocławskiego Szczepu ZHR "Leśni". W tym roku wraz z drużyną wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Filmowego. Film pt. "Detektyw", który zgłosili do konkursu, został uznany przez Gdyńskie Centrum Filmowe za najlepszy - w kategorii "film fabularny". Natalia opowie nam o powstaniu filmu, swojej pasji oraz zaprezentuje efekty swojej pracy artystycznej w ramach zajęć z Edukacji teatralnej i  filmowej.

Oprawa plastyczna - p. Małgorzata Borowska

W czasie trwania projektu odbędą się projekcje filmów w wersji oryginalnej zakończone dyskusją.

Zapraszam również do obejrzenia zakładek na stronie internetowej szkoły z poprzednich edycji projektu, które współtworzyli wszyscy nauczyciele i uczniowie biorący w nim udział.

Serdecznie zapraszamy!!

Anna Matkowska