STUDENCI Z ERASMUSA W NASZEJ SZKOLE

przez M.Śliwak-Kosińska
Odsłony: 638

5 kwietnia naszą szkołę odwiedzili hiszpańscy studenci, którzy obecnie przebywają we Wrocławiu w ramach projektu ERASMUS oraz przedstawiciele organizacji IESN (International Erasmus Student Network), która pomaga młodzieży przebywającej za granicą w ramach programu.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat uczelni wyższych w Hiszpanii oraz możliwości studiowania tam po ukończeniu klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim w naszym liceum, konfrontacja życia uczniowskiego, studenckiego uczniów polskich i hiszpańskich. Studenci opowiadali nam o swoich rodzimych uczelniach, kierunkach, na których studiują, warunkach wyjazdu, swoim regionie i kuchni. Przedstawiciele IESN zapewniali o silnie funkcjonującej sieci pomocy studentom biorącym udział w programie Erasmus. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy 1H, 2H i 1I.