Uczniowie klas z rozszerzonym programem wiedzy o społeczeństwie uczestniczą w rozprawach w Sądzie Okręgowym.

W bieżącym miesiącu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w rozprawach karnych w Sądzie Okręgowym. Zajmując ławki przeznaczone dla publiczności, obserwują przebieg procesu karnego. Udział w rozprawie poprzedza spotkanie z sędziami Sądu Okręgowego, którzy przedstawiają instytucje prawa karnego w Polsce. Uczniowie mogą obserwować procedury sądowe, mogą zapoznać się z pracą sędziego, prokuratora, adwokatów. Mogą także obserwować rolę dziennikarzy w przekazywaniu informacji na temat toczących się spraw. Mają także możliwość zadania pytań sędziom. To istotny aspekt edukacji prawnej, też dlatego, że część naszych uczniów w niedługim czasie podejmie studia prawnicze.