Uczniowie LO nr IX obecni na uroczystości przekazania relikwii Świętego Wacława

Uczniowie klas z językiem czeskim naszego liceum brali wczoraj udział w uroczystym przekazaniu relikwii Świętego Wacława wrocławskiemu kościołowi p.w. świętych Doroty, Wacława i Stanisława. Relikwie przekazał Prymas Czech Kardynał Dominik Duka przy obecności Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Wrocławia i Dolnego Śląska oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Uroczystość odbyła się w duchu polsko-czeskiej przyjaźni i została urozmaicona o elementy w języku czeskim. Dwie uczennice klasy 1F: Aleksandra Bodzioch i Maria Dębska opowiadały Prymasowi Duce o historii kościoła trzech wyznań a Natalia Rewig, również z 1F, czytała po czesku pierwsze czytanie podczas uroczystej eucharystii. Wydarzenie było transmitowane w mediach polskich i czeskich, między innymi w głównym wydaniu wiadomości w telewizji czeskiej.