TYDZIEŃ HISZPAŃSKI

W pierwszym tygodniu wiosny cała szkoła żyła tylko Hiszpanią. A wszystko dlatego, że po raz pierwszy został zorganizowany TYDZIEŃ HISZPAŃSKI, na który składała się seria wydarzeń związanych z kulturą Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych. Dodatkowym "smaczkiem" był udział uczniów z programu Erasmus+, którzy ponownie odwiedzili Wrocław i naszą sekcję dwujęzyczną.

Program imprezy był bardzo bogaty i podzielony tematycznie:

- dzień muzyki, w czasie którego odbył się szkolny etap konkursu piosenki hiszpańskojęzycznej  oraz odbyły się warsztaty taneczne przeprowadzone przez uczennice z klasy 2H i 2I.

- dzień kina i fultbolu z licznymi prezentacjami, quizami (kahoot) w łączniku szkoły

- dzień kuchni hiszpańskiej z kiermaszem potraw hiszpańskich (dochód został przeznaczony na leczenie 2latka chorego na nowotwór) oraz wielkim konkursem kulinarnym Eurochef

- dzień sztuki z wieloma prezentacjami oraz wystawą prac plastycznych pt. "Moja interpretacja dzieł hiszpańskich twórców" oraz wystawą zdjęć ucznia klasy 2I.

Impreza udała się znakomicie, czego gratulujemy i jednocześnie za co dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom. Liczymy na to, że w przyszłym roku uda się to powtórzyć :)